3 października 2018 r. w ośrodku przyrodniczo-edukacyjnym Blumberger Mühle odbędzie się, po raz kolejny, duży targ regionalny, na którym  producenci regionalni będą mogli zaprezentować i sprzedawać swe wyroby, między innymi: chleb miejscowych piekarzy, ryby, pomidory, miód od tutejszych pszczół, soki z dzikich sadów z tego regionu, kozie, owcze i krowie sery  lub też zastawy stołowe i płótno lokalnych rzemieślników artystycznych. 

Dotychczasowe targi regionalne, zainicjonowane przez niemiecką Lokalną Grupę Działania Uckermark, przyciągały rocznie kilka tysięcy gości. Do organizatorów tegorocznego „Dnia Regionów”

w powiecie Uckermark należą Lokalna Grupa Działania Uckermark, miasto Angermünde, ośrodek przyrodniczo-edukacyjny „Blumberger Mühle” oraz rezerwat biosfery Schorfheide-Chorin.

Organizatorzy oczekują ponad 40 wystawców. Targom i ofertom kulinarnym będzie towarzyszył kolorowy program : muzyka na żywo, quiz nt. regionu Uckermark, niespodzianki dla dzieci. W

tym roku wybrany zostanie także  króla lub królową dyni.

Data imprezy: 3 październik 2018 r. (święto w Niemczech)

Miejsce imprezy: NABU Ośrodek przyrodniczo-edukacyjny „Blumberger Mühle“

Blumberger Mühle 2, 16278 Angermünde

Godzina: 10-17

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych udziałem jako wystawca lub uczestnictwem w programie do nawiązania kontaktu z Lokalną Grupą Działania Uckermark:

LAG Uckermark e.V. / Regionalmanagement

Pani Iwona Podrygała tel: 03332- 838 13 00 , podrygala@swschwedt.de

(od 30.07. do 17.08. na urlopie. W razie pytań można się kontaktować w j. niemieckim lub angielskim z Panią Janą Thum: tel. 0049 39888-52929 lub thum@uckermaerkische-seen.de)

W załączeniu link do wniosku-zgłoszenia uczestnictwa w targach

wniosek_targi